Статии и Совети

Попуст до 60% на накит од S&A!

Додадена на: 19.09.2014

Крајот на летото за вљубениците во Убавото значи попуст и шопинг во Beauty Shop!

Специјално за вас, нашите потрошувачи и соработници, подготвивме попусти до 60% на целиот асортиман на накит од S&A, кои се надеваме нема да ги пропуштите.

Без разлика дали сте љубител на традиционалното или модерното, изборот од  светскиот килибарен лидер S&A во Beauty Shop ќе ве импресионира и веднаш ќе го посакате на себе. 

Лесни и пријатни парчиња скапоценост направени од фино сребро со 0925 чистота или пак 18 каратно злато во комбинација со природен килибар и Swarovski кристали, изборот е Ваш.

Меѓудругото, може да ве интересираат и познатите лековити моќи на килибарот.Тој низ вековите се користи како народно лековито средство поради своите анти-воспалителни својства, зајакнување на имунитетот, ревитализирачко и благопријатно дејство врз целиот организам како и апсорбирање на болка, негативна енергија и стрес.

 

 

Иако потекнува од мистериозниот и ладен Балтик, тој секогаш е топол, мек  и секако, уникатен.

Достапен е во различни големини, бои и комбинации, во форма на прстени, алки, обетки, привезоци, ѓердани...

Не пропуштајте ја шансата и задоволството да добиете сертифицирано, квалитетно и единствено парче накит по ниска цена!